Arcadius Mauritz

Autorem sesji do kalendarza jest utalentowany Arcadius Mauritz.

Arcadius Mauritz – portrecista, fotograf mody specjalizujący się w fotografii czarno-białej. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Kreator, wykładowca, w wolnych chwilach – muzyk, filmowiec. Mówi biegle po angielsku i francusku. Na co dzień mieszka i działa w Warszawie.


W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy.

Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Jak sam mówi : „Kontakt z drugim człowiekiem w mojej pracy jest bardzo ważny. Dlatego zawsze staram się o wzajemny szacunek, otwartość i pozytywny „drive”. Wyznaję zasadę, że na każdym kroku trzeba mieć oczy szeroko otwarte. I serce też.”


Arcadius ma na swoim koncie liczne sesje portretowe, modowe oraz artystyczne z udziałem Gwiazd polskiego showbiznesu. Arcadius jako jedyny polski fotograf współpracował z takimi zagranicznymi Gwiazdami jak IMANY, AYO czy Alissa White-Gluz.